Nevěra je jako tenký led. A pouští se na něj čím dál tím více lidí. Proč? Stala se snad fenoménem a zhoubou partnerských vztahů?Zapomínají lidé na to, co že je to vlastně láska a co k ní patří?

„Tak jsem to udělala... Podvedla jsem svého manžela a stálo to za ty měsíce stresů,“ řekla mi u večeře kamarádka. Nesoudila jsem, nekritizovala ani zbytečně nekárala. Její život, její rozhodnutí a jen ona sama věděla, proč k tomuto kroku muselo dojít. Nevěra je totiž velmi složité téma a najít jeden ucelený názor, je prakticky nemožné. Dostává různé rozměry a lidé se jí dopouštějí z nejrůznějších důvodů.

affair

V odborných publikacích se dočtete, že je nevěra cizoložství, jinými slovy sexuální styk s jinou osobou, než je váš partner. Podstatné na celé takové „akci“ je citový závazek k dané osobě, s níž se rozhodnete „zahýbat“. Překročíte-li tuto pomyslnou hranici, změní se nejen vaše chování, ale i jednání a roztočí se kolotoč událostí, které přinesou nejedno zlomené srdce.

„Nevěra není věc nijak komplikovaná. Naopak zcela jednoduchá, je to záležitost vhodné pohovky.“

Napoleon Bonaparte

muži

Volba jménem nevěra

Dnes už se o nejrůznějších aférkách dočtete ze všech možných stran a nevědomky tak nevěru můžete vnímat jako celkem normální a běžnou věc. Znamená to snad, že být věrný už není trendy?

Ale ruku na srdce, koho ani jednou nenapadlo, že by se na onen tenký led pustil? Takové rozhodnutí si nesete jen vy sami a je jen na vás, zda takový milostný úlet ustojíte. Svět je plný lákadel a seznámit se s přitažlivým protějškem je možné prakticky denně. Je-li však pro vás věrnost něco posvátného, patří-li mezi vaše nejvyšší priority, je celkem pravděpodobné, že budete věrní za každou cenu. Vše je přeci otázkou rozhodnutí. Děláte je neustále a je jedno, jestli vybíráte nový gauč, mezi dvěma páry bot, programem v televizi, nebo tím, jestli se pustíte za tímto vzrušujícím dobrodružstvím.

Ingredience vztahu

Říká se, že pokud ve vztahu nefunguje sex, nebude fungovat ani nic jiného. To neznamená, že se musí nutně točit jen okolo „toho jednoho“, ale intimita je tím, co pár velmi přirozeně a snadno propojuje a boří jednu hranici za druhou. Je přirozeným lékem na nešvary a dávkou endorfinů.

Vztah se zkrátka musí pěstovat a o lásku je třeba pečovat.

Přejte si, ať vznikají takové vztahy, které vykouzlí úsměv na tváři a teplo na srdci při představě společné budoucnosti. Vztahy, které přináší jen bolest a utrpení, nejsou ty pravé. A pokud už se nevěra opravdu objeví, třeba to bude právě ona zkušenost, co vás posílí, lidsky prohloubí a přinese třeba pochopení vás samotných, druhých a života jako takového. Třeba...

Můžete si také ještě přečíst:

Reklama